Nanebevstoupení Páně 2020 - očekávané události

Nanebevstoupení Páně 2020 - očekávané události
21. května 2020 Události Autor: Filip Breindl

Přinášíme přehled událostí očekávaných ve čtvrtek 21. května 2020, o slavnosti Nanebevstoupení Páně.

Západní křesťané slaví Kristovo nanebevstoupení 40 dní po Velikonocích. Papež František v poledne povede mariánskou modlitbu s růžencem a prostřednictvím internetu promluví k věřícím. Přímý přenos vysílá televize Noe.

Ve Španělsku ode dneška zavádějí povinnost nosit roušky na veřejném prostranství, pokud nelze zachovat bezpečné rozestupy.

Vrchní soud v Praze projedná odvolání v případu bývalého pražského imáma Samera Shehadeha, který čelí obžalobě z účasti na teroristické skupině a financování terorismu. Pražský městský soud ho v únoru nepravomocně potrestal deseti lety vězení.

U okresního soudu v Litoměřicích pokračuje hlavní líčení v případu rozkrádání sbírek litoměřického muzea. Obžalované bývalé ředitelce hrozí až osm let vězení. Státní zástupce ji viní, že během jejího působení z muzea zmizely tisíce předmětů za miliony korun. 

Zastupitelstvo městyse Stará Říše na Jihlavsku rozhodne o nabídce mecenáše, který chce poskytnout finanční dar za pojmenování ulice nebo veřejného prostranství po básníkovi a disidentu Ivanu Martinu Jirousovi.

Olomoucké nakladatelství Matice cyrilometodějská vydává Nedělní graduál P. Josefa Olejníka, který obsahuje liturgické zpěvy pro neděle a slavnosti Páně v liturgickém mezidobí.

V poutním kostele Navštívení Panny Marie ve Skokách na Karlovarsku se bude v 18 hodin konat mše svatá, kterou bude celebrovat P. Vladimír Slámečka.

Muzeum církevního umění plzeňské diecéze dnes v 17 hodin slavnostně zahájí novou výstavu Ikony - okna do nebe.

V Holešově zahájí výstavu Poznávej se. Návštěvníkům interaktivní formou představí, jak fungují lidské smysly a jak člověka klamou.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony