Naléhavá žádost světové charity na pomoc Chorvatsku

Naléhavá žádost světové charity na pomoc Chorvatsku
9. ledna 2021 Události Autor: Anežka Hlávková

Chorvatsku zasaženému nedávným zemětřesením nově pomáhá celosvětová výzva, kterou zveřejnila Caritas Internationalis. Humanitární pomoc má zafinancovat nová sbírka.

Celosvětovou výzvu k vybrání 880 tisíc eur na zajištění bezpečí a důstojných podmínek k životu lidem postiženým nedávnými zemětřeseními v Chorvatsku vyhlásila Caritas Internationalis, konfederace 162 katolických humanitárních organizací, převážně národních charit. Jejím cílem je vybudovat lepší svět, zejména pro chudé a utlačované. Vznikla v roce 1897 v Německu a má sídlo v Itálii.

Jak uvedla ředitelka její chorvatské odnože Suzana Borko, tamní lidé žijí ve strachu a stresu. Zemětřesením byla zasažena obrovská plocha o výměře asi 2000 kilometrů čtverečních. Iniciativa Caritas Internationalis chce proto vybrané finanční prostředky poskytnout chorvatské Charitě, aby mohla zajistit bezpečné a důstojné životní podmínky lidem, kteří ztratili své domovy v důsledku silného zemětřesení.

Celosvětová konfederace katolických humanitárních organizací se nyní zaměřuje na dlouhodobé oživení oblasti a pomoc lidem se znovuvybudováním příbytků. Osmiměsíční projekt má poskytnout 200 domácnostem montované kontejnery a také finanční a technickou podporu, aby si lidé mohli opravit své původní domovy.

Zdroj: Vatican News

 

NyníKoncert vážné a duchovní...
Skladba: Symfonie číslo 3 d moll - šestá věta - Langsam Tempo I; Autor: Mahler Gustav; Dirigent: Bernstein Leonard; Sóla: Ludwig Christa - alt; Soubor: New Yokrkští sboroví umělci, Brooklynský chlapecký sbor
23:50Duchovní slovo
23:58Půlnoční modlitba
00:00Hymna a chorál Svatý...
00:05Dopoledne s Proglasem
01:00Komorní hudba
02:00Z archivu vzdělávacích...

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony