Modlitby a zpěvy Taizé proti pochodu radikálů
Na Malinovského náměstí v Brně se v souvislosti s pochodem radikální Dělnické mládeže uskutečnila ekumenická bohoslužba za překonání násilí neonacismu. Obešla se bez incidentů. Iniciativu husitské farářky Světluše Košíčkové podpořil například P. Jiří Rous z katolické farnosti v Brně-Zábrdovicích nebo představitelé křesťanského disentu P. František Lízna SJ a evangelický duchovní Jan Šimsa.
"Já jsem nevěděl, že tady něco takového bude," uvedl P. Lízna s tím, že ho pozvali mladší spolubratři z Tovaryšstva Ježíšova. "Vytvořilo se krásné společenství lidí, kteří vědí, že Pán je ta největší síla, která zabrání všem nenávistným projevům a různému tlaku, který vytváří ďábel," uvedl jezuitský kněz, který se v minulosti přihlásil k romské národnosti. Na bohoslužbu přišlo asi 300 lidí, zčásti šlo o členy iniciativ, které se snažily radikální pochod zablokovat. Do konce setrvala asi stovka lidí.
Účastníci modlitebního shromáždění si stěžovali na hluk policejní helikoptéry, oproti podobným dřívějším akcím v Novém Bydžově a Krupce však nevznikly neshody mezi nimi a pořádkovými silami. Evangelický farář ve výslužbě a bývalý disident Jan Šimsa s nadsázkou srovnal vrtulník rušící modlitbu s průběhem pohřbu profesora Jana Patočky v roce 1977, kdy se příslušníci StB snažili startováním motocyklů narušovat projevy smutečních hostů. "Je to takový pokrok oproti motorkám. Ono to bylo kvůli naší ochraně a kvůli ochraně pořádku, ale dost to ruší," uvedl Jan Šimsa. Dodal, že na Malinovského náměstí ho přivedl policejní zákrok vůči účastníkům modlitebních shromáždění, kteří se pokoušeli radikálům blokovat cestu v Novém Bydžově a Krupce (brněnská bohoslužba v cestě pochodu nestála). "Ten zásah v té Krupce mě dost jako ... slovo rozlítostnit není asi to pravé, protože já jsem byl spíš naštvanej než lítostivej," uvedl evangelický duchovní, který ocenil spolupráci lidí z různých křesťanských církví při přípravě bohoslužby.