Mladí věřící zahajují setkání s biskupy v diecézích
Ve většině našich katolických diecézí proběhne o víkendu před Květnou nedělí setkání mladých věřících s biskupy. Jde o celosvětovou aktivitu, papež František jí jako motto určil slova archanděla Gabriela „neboj se, Maria, neboť jsi nalezla milost u Boha.“ "Těším se, že společně zažijeme něco legračního, ale že se spolu budeme i modlit, a že nám zkrátka bude dobře s Hospodinem. Tak přijďte, přijeďte, já tam budu a doufám, že vy taky," pozval na sobotní setkání v Plzni biskup Tomáš Holub.
Tamní program se uskuteční na gymnáziu na Mikulášském náměstí, mše svatá začne v 15.15 v kostele Panny Marie Růžencové v plzeňské čtvrti Slovany. Sobota je hlavním dnem i v dalších diecézích, v některých už ale připravili program pro účastníky také na páteční večer. Platí to například o Českých Budějovicích, kde se od 18 hodin v komunitním centru na sídlišti Máj koná zahajovací mše svatá. Bude ji sloužit spirituál Biskupského gymnázia P. Pavel Němec. V rozhovoru pro naše rádio se zamyslel nad mottem setkání z biblického příběhu o setkání Panny Marie s Andělem Páně: "Jsme následovníky Panny Marie, která jako mladá odpovídá na Boží povolání a chce dát Bohu novou odpověď - nerozumím, ale věřím ti, chci tě následovat, chci být tvou služebnicí. Naším úkolem je povolání rozpoznat a objevovat výbavu, kterou nám sám Bůh dává k našemu povolání," uvedl P. Němec. Do sobotního programu se zapojí oba českobudějovičtí biskupové Vlastimil Kročil a Pavel Posád.
Také v Brně je hlavní program připraven na sobotu, ale už v předvečer proběhne mše svatá (od 17.30 v katedrále na Petrově) a následná křížová cesta v ulicích města. "Spolupracujeme s Vysokoškolským katolickým hnutím v Brně, které chystá takovou křížovou cestu i na další týden. Ve spolupráci s nimi vznikla myšlenka, že tuto pobožnost nabídneme už teď v pátek," vysvětlil František Jeleček z Diecézního centra mládeže v Brně. Dodal, že pro sobotní dopolední program rozdělený tradičně do tématických skupin pořadatelé tentokrát připravili rekordní nabídku 27 míst.