Milán se připravuje na setkání rodin

12. dubna 2012 Události

„Milí přátelé, žijte víru s nadšením a duchovně se připravte na nadcházející světové setkání rodin, které se bude ve vašem městě konat od 30. května do 3. června.“ vyzval Benedikt XVI. šest tisíc milánských poutníků, kteří se zúčastnili generální audience. Pořadatelé v uplynulých dnech představili ikonu, videospot a knihu týkající se setkání.

Ikona

„Milí přátelé, žijte víru s nadšením a duchovně se připravte na nadcházející světové setkání rodin, které se bude ve vašem městě konat od 30. května do 3. června.“ S těmito slovy se obrátil Benedikt XVI. na tisíce poutníků z Milána, kteří se zúčastnili středeční generální audience. Mladí doprovázeli Mons. Erminia De Scalziho, který od papeže přijal ikonu Světového setkání rodin.

Šedesátikilová mozaika je dílem slovinského malíře Marka Rupnika. Představuje Svatou rodinu a Nejsvětější Trojici symbolizovanou rukou Boha Otce. Po bocích Marie a Josefa je pozemský ráj a nebeský Jeruzalém, kde rodina je středem dějin spásy. Ikona bude vystavena v průběhu nacházejícího setkání. „Až vám v přípravě na setkání pomáhá tato ikona, kterou jsem dnes požehnal,“ uvedl Benedikt XVI.

 Videospot

Organizátoři setkání též představili oficiální spot setkání. Video dostupné v pěti jazycích vychází ze symbolu stromu a poukazuje na hodnoty přijetí a harmonie jako základu rodinného života a církve. Muži, ženy a děti různých kultur tvoří kruh, který představuje multikulturní svět. „Všechno pod nebem má svůj čas. Je čas k setí a čas ke sklizni. Čas k setkání a výájemnému sdílení plodů práce. Tento čas je slavností a slavnost přichází tento rok. V květnu se Miláno otevře, aby přijalo největší slavnost lidstva, slavnost všech rodin, i té tvé. Rodina, práce a slavení,“ komentuje obrázky hlas a připomíná tak i trojici slov, které tvoří téma setkání rodin.

 

Kniha

Papežská rada pro rodinu připravila knihu, tzv. Enchiridion rodiny, který shrnuje nejdůležitější učení katolické církve o rodině a lidském životě, včetně spisů a projevů posledních dvou papežů. Podle kardinála Ennio Antonelliho má publikace za cíl nabídnout pastoračním asistentům, hnutím, studentům nebo politikům možnost prohloubit daná témata. Kniha, která bude představená na Světovém setkání rodin v Miláně, se zabývá například výchovou k lásce, přípravou na manželství, bioetickými otázkami, právy mladistvých nebo smíšenými manželstvími.

Stránky setkání: http://www.family2012.com/

Přípravné katecheze naleznete ZDE.

Darujte Proglas!

 

Regiony

Regiony