Masarykova univerzita podporuje studenty na humanitárních misích

Masarykova univerzita podporuje studenty na humanitárních misích
4. listopadu 2015 Události Autor: Mariana Ambrožová

Necelými 40 tisíci korunami podpoří Masarykova univerzita v Brně osm studentských aktivit zaměřených na humanitární pomoc. Peníze jsou vyčleněny ze speciálního programu na podporu dobrovolnických činností studentů, který škola vyhlásila na konci září.

„Masarykova univerzita zřídila stipendijní fond na podporu humanitárních aktivit částečně v reakci na aktuální situaci, ale zejména se domníváme, že zkušenost, kterou studenti získají při různých humanitárních akcích, je pro jejich kariéry důležitá a potřebná,“ vysvětlila mluvčí Masarykovy univerzity Tereza Fojtová. Podle jejích slov studenti zatím žádali hlavně o příspěvek na cestu do míst, kde pomáhají. Část prostředků byla také investována na pořízení zdravotnického materiálu, jako jsou obvazy nebo léky.
Z fondu poputují peníze studentům, kteří pomáhají uprchlíkům na takzvané Balkánské cestě, ale také těm, kteří se zapojili do projektů na Ukrajině nebo v Ghaně. O peníze mohou nyní žádat noví zájemci, jejich záměry vyhodnotí vedení školy v lednu.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony