Majitelem známého brněnského nákupního centra se stalo biskupství

Majitelem známého brněnského nákupního centra se stalo biskupství
12. února 2021 Události Autor: Eva Svobodová

Brněnské biskupství pořídilo od společnosti Generali Immobilien nákupní galerii Velký Špalíček v historickém centru Brna. V komplexu jsou obchody, multikino, podzemní garáže, restaurace i kanceláře. K majetkovému převodu došlo na konci loňského roku.

Za výhodu jsme považovali fakt, že obchodní centrum leží v blízkosti sídla biskupství,“ komentovala nákup mluvčí biskupství Martina Jandlová. K dalším okolnostem Proglasu také řekla: „Na základě majetkového vyrovnání státu a církví získává biskupství od státu v současnosti peníze v náhradu za nevydaný církevní majetek. Investujeme ho do takových majetků, které mohou generovat výnos, z něhož bude možno financovat provoz biskupství po dokončení majetkové odluky od státu.“ Uvedla také, že biskupství si na větší část kupní ceny obchodního centra vzalo úvěr u banky. Ten hodlá splácet právě z výnosů Velkého Špalíčku. „Po splacení úvěru pak bude výnos sloužit církvi k financování jejího provozu a doprovodných aktivit.

Ohledně pořizovací ceny Velkého Špalíčku se podle Martiny Jandlové obě strany dohodly, že nebude zveřejněna. Na otázku, co dalšího má biskupství s obchodním centrem v plánu, odpověděla: „Biskupství vnímá nákupní centrum jako místo, které nabízí nejen možnost nákupu, ale svým charakterem je prostorem pro vzájemná setkávání a volnočasové aktivity. Máme zájem obchodní centrum nadále provozovat, ale také rozvíjet tak, aby se zvýšil počet spokojených návštěvníků. Způsob rozvoje bude biskupství za účasti specialistů v následujících měsících analyzovat a poté vyhodnocovat,“ uzavřela mluvčí brněnského biskupství Martina Jandlová.

Obrázek: Pixabay

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony