Lurdskou pouť provázejí bezpečnostní opatření

11. srpna 2016 Události Autor: Filip Breindl

Zvýšená bezpečnostní opatření provázejí letošní národní mariánskou pouť ve francouzských Lurdech. Úřady v reakci na poslední teroristické útoky v zemi posílily policejní dozor a zřídily kontrolní stanoviště, jaká byla na místě naposledy při papežských návštěvách v letech 2004 a 8.

Z obvyklých 12 vstupů do oblasti oslav jsou letos otevřeny jen tři.Pracovníci technických služeb také odstranili odpadkové koše a nahradili je průhlednými pytli, platí rovněž zákaz přeletu místa včetně používání dronů. "Rozmístění sil je dost působivé. Ale pokud to může snížit obavy lidí, tak je to dobré," citovala agentura AFP 58letou dobrovolnici Françoise. Pomáhá nemocným, kteří jako obvykle přicházejí ve velkém počtu na toto místo zázračných uzdravení, kde se v roce 1858 zjevila Matka Boží dívce Bernadettě Soubirousové.

Prefektka regionu Hautes-Pyrénées Beatrice Lagardeová zároveň oznámila, že nejsou žádné důvody pro odřeknutí pouti, o němž spekulovaly některé sdělovací prostředky. Duchovní program v Lurdech začíná dnes a vyvrcholí o pondělní slavnosti Nanebevzetí Panny Marie. Mši bude sloužit lyonský arcibiskup, kardinál Philippe Barbarin, a očekává se kolem 25 tisíc poutníků.

Darujte Proglas!

 

Regiony

Regiony