Letní školy liturgiky chce pomoci lépe porozumět a více si zamilovat liturgii

26. června 2019 Události Autor: Hana Kašpárková

Želivský klášter bude v srpnu hostit Letní školu liturgiky. Letošním tématem jsou iniciační svátosti – tedy křest, biřmování a eucharistie.

Náplní Letní školy liturgiky je společná liturgická modlitba, přednášky, semináře, čas pro setkání a rozhovory, prostor pro individuální modlitbu a odpočinek. „Základní přednášky budou věnovány tomu, proč jsou jednotlivé prvky křestu, biřmování a eucharistie tam, kde jsou, a proč je v naší bohoslužbě máme. Během rozvíjejících přednášek budeme mluvit o tom, jak například probíhaly rituální koupele u Židů, jak je to s olejem v naší bohoslužbě, nebo jaká je eucharistie mimo mši,“ řekl Proglasu za pořadatele Radek Tichý. Cílem přednášek je přitom pomoci účastníkům lépe porozumět a více si zamilovat liturgii.

Letní škola liturgiky, která se uskuteční od 20. do 25. srpna, je otevřena všem zájemcům z řad kněží, jáhnů i laiků. Více informací včetně přihlášky najdete zde.

Darujte Proglas!

 

Regiony

Regiony