Kurz pro dobrovolníky v pastorační péči o nemocné

Kurz pro dobrovolníky v pastorační péči o nemocné
7. května 2018 Události Autor: Martin Weisbauer

V Hradci Králové vzniká nová iniciativa; v sobotu 5. května 2018 zde byl slavnostně završen Kurz pro dobrovolníky v pastorační péči o nemocné.

Poslední setkání téměř třiceti účastníků kurzu začalo mší svatou v kapli na biskupství, kterou celebroval biskup Jan Vokál, poté následovala diskuse s účastníky. Nakonec dostali všichni zúčastnění na společném pohoštění certifikáty a drobné dárečky.

Kurz se skládal ze série sobotních přednášek, které tvořily průřez náboženstvím, církevním právem a dalšími souvisejícími obory. Přednášeli různí odborní lektoři včetně zakladatelky hospicové péče doktorky Marie Svatošové.

Hlavní organizátorka kurzů, ředitelka mobilního domácího hospice DUHA v Hořicích, Jana Sieberová, říká: „Vím, jaká samota, tíseň je u nemocných lidí, kteří jsou třeba konfrontováni s těžkou nemocí v nemocnicích a rádi by o tom, co prožívají, s někým hovořili. Tamní personál je nesmírně vytížený a duchovně doprovázet musí člověk, který žije život z víry a rád by se dotknul druhého člověka poznáním Boha. A pak je to taková exploze lásky, která už nemůže zůstat v DUZE v kurzu, ale bude se skutečně šířit k nemocným lidem“.

NyníHudební siesta
Skladba: Koncert Es-dur pro klarinet a orchestr op. 36 - Adagio; Autor: Kramář František Vincenc; Dirigent: Caeyers Jan; Sóla: Boeykens Walter - klarinet; Soubor: Nový belgický komorní orchestr
12:40Střípek poezie
12:45Hudební siesta – 2. část
13:30Knihovnička
13:45Dnešek v kalendáři
14:00Nedělní pohádka
14:21Písničky pro hezké...

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony