Kurdům se dostává zdravotnické péče i díky českým dárcům

Kurdům se dostává zdravotnické péče i díky českým dárcům
13. listopadu 2020 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

Diecézní charita Brno zaštítila stavbu dvou klinik na kurdském území, které před několika dny předala k užívání místním obyvatelům. Zdravotnická zařízení stojí v Sinjaru a Sherfadeenu, které před lety poničil Islámský stát. Obě kliniky stály téměř 14 milionů korun, necelými 12 miliony na ně přispělo Ministerstvo zahraničních věcí České republiky, přes 1,5 milionů korun dali čeští dárci.

„V roce 2017 Diecézní charitu Brno oslovila organizace Shingala Azad, zda bychom pomohli s obnovením lékařské péče v oblasti, která byla jednou z nejvíce poškozených Islámským státem. V tu dobu jsme měli zkušenosti z působení v řeckých uprchlických táborech i na dalších lékařských misích,“ řekl Proglasu vedoucí humanitárního střediska Filip Habrman, který na zmíněná místa osobně jezdil a koordinoval spolupráci. „Charita za projekt zodpovídala, ale byl založen na místních lékařích, s kterými se péče do detailů konzultovala,“ vysvětlil Habrman. Vznikly tak dvě kliniky: jedna v Sinjaru a druhá v Sherfadeenu. 

NyníVonička pro milovníky...
Písnička: Z Kolárovic; Sóla: Hôrecká-Fanová Mária, Bulíková Janka, Kučera Jozef, Taška Andrej; Soubor: Kolárovičanka; CD: Z Bečvy do Kolárovic
11:00Barvínek
11:45Písně
11:57Myšlenka na den
12:00Polední modlitba
12:05Hudební siesta
12:40Střípek poezie

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony