Konference o právech nenarozených proběhla v Brně
Spolek Nejmenší z nás dnes v Brně uspořádal 3. ročník Konference o právní ochraně osob před narozením. Jejím hlavním hostem byl předseda Papežské akademie pro život arcibiskup Ignacio Carrasco de Paula.
Mluvčí konference Zdeňka Rybová o letošním symposiu řekla, že se sice dotýká okrajových fenoménů v oblasti ochrany života, ale o to více frekventovaných. „Tady dneska budeme mít k dispozici možnost nahlédnout do problematiky perinatálního hospice nebo možnosti transplantace embryí při mimoděložním těhotenství. Výbornou přednášku a výbornou diskusi očekávám také u tématu adopce zmražených embryí, které vznikly v rámci umělého oplození. To jsou všechno témata, která možná některé posluchače překvapí, že vůbec existují, že se vůbec řeší, ale jsou to opravdu aktuální, živá témata a konference se bude snažit na ně najít nějaké odpovědi“, uvedla.
Jedním z účastníků byl i předseda Papežské akademie pro život arcibiskup Ignacio Carrasco de Paula. „Snažil se pojmenovat jakým způsobem si stojí právní ochrana nenarozeného dítěte v té antropologické, etické nebo právní rovině. Byla to přednáška poměrně teoretická, v tom dobrém slova smyslu, protože jsme se dostali ke spoustě myšlenek, které v sobě asi ne úplně každý nosí, takže si myslím, že pro posluchače, kteří přišli zastupovat řekněme tu laickou veřejnost, to mohlo být velmi obohacující právě pro ta vysvětlení a terminologii a určité souvislosti v těch vzájemných aspektech. Jak jsem zmínila, postavil to na těch třech pilířích – antropologie, etika, právo – a tam si myslím, že ta otázka není pro každého úplně jasná, takže bylo to moc pěkné“, řekla o příspěvku hlavního hosta Zdeňka Rybová z Hnutí pro život.