Komunita Chemin neuf zve na přednášku o povolání ke své identitě

Komunita Chemin neuf zve na přednášku o povolání ke své identitě
1. února 2021 Události Autor: Anežka Hlávková

Online setkání o tom, co to znamená být mužem nebo ženou, chystá komunita Chemin Neuf na sobotní odpoledne a podvečer 20. února. K přednášce pojmenované „Povolání být mužem/ženou“ zvou mladé lidi mezi 18 a 35 lety. V dopoledním vysílání Proglasu jsme se na chystanou přednášku zeptali členky Komunity, sestry Mariky Kromkové.

Název online setkání pro mladé "Povolání být mužem/ženou" je inspirované prvním listem svatého Pavla věřícím do Korintu, kde se v 10. verši 15. kapitoly píše o tom, že "milostí Boží jsem to, co jsem."

V dopoledním vysílání Proglasu řeholnice Marika Kromková představila přednášku, kterou s komunitou Chemin neuf v sobotu 20. února pro mladé pořádají. „Shodli jsme se, že je důležité prohloubit svoji vlastní identitu sebepřijetí, svou identitu muže, nebo ženy. A tak se budeme v tomto odpoledni mladé snažit i nasměřovat - aby oni, a vlastně my všichni, abychom se stávali více muži a ženami podle Božího srdce. Podle Jeho obrazu a toho, jaké nás Pán chce mít,“ představila sestra Marika Kromková záměr chystané přednášky pro mladé.

Oficiální program začne v sobotu 20. února v 15 hodin a potrvá do 18:45. Následovat bude neformální prostor pro diskuzi. Ten potrvá do 21 hodin. Informace o online přednášce jsou k nalezení na facebookové události "Povolání být ženou/mužem" a na webových stránkách komunity Chemin neuf.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony