Klid a vzpomínku na své dětství radí terapeutka při řešení situací spojených s vysvědčením

Klid a vzpomínku na své dětství radí terapeutka při řešení situací spojených s vysvědčením
30. června 2022 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

Žáci a studenti dostali vysvědčení. Ne vždy je výsledek podle očekávání rodičů. Odborníci s ohledem na budoucí vztah s dítětem doporučují zachovat klid a nejednat v afektu. V případě potřeby se mohou děti i rodiče obrátit na linky důvěry nebo krizová centra. O situaci i prázdninách jsme na Proglasu hovořili s terapeutkou a vedoucí Modré linky Hanou Regnerovou.

"Myslím si, že je dobré si uvědomit, že vysvědčení je vlastně výsledek dlouhého období, na kterém má podíl jednak to dítě, ale také já jako rodič, který mu dávám zázemí, podporu a také nějakou kontrolu a provázení jeho učebního procesu," poznamenala na Proglasu ředitelka Modré linky v rozhovoru na téma vysvědčení. Doporučila také nejednat v afektu, využít strategie k vlastnímu zklidnění a zavzpomínat na vlastní dětství. To podle ní může být i způsob, jak zvládnout situace spojené s případným smutkem a nechutí při odjezdu k prarodičům a na tábor.

Poslechněte si záznam rozhovoru, který vedla Marta Kunčarová:

 

NyníHudební siesta
Skladba: Psyché (1888) - Erótovy hrady  - Poco animato; Autor: Franck César; Dirigent: Barenboim Daniel; Soubor: Orchestre de Paris
13:00Zprávy Proglasu, počasí
13:05Písně
13:45Dnešek v kalendáři
14:00Třikrát z Proglasu
14:30Písničky pro hezké...
16:00Jak se vám líbí