Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy pořádá Den otevřených dveří

Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy pořádá Den otevřených dveří
24. ledna 2023 Události Autor: Laura Hájková

Tuto sobotu 28. ledna se na Katolické teologické fakultě Univerzity Karlovy uskuteční Den otevřených dveří. Hovořili jsme o něm s Adélou Bytelovou, která má na fakultě na starosti styk s novináři a veřejností.

„Zájemci o studium se dozví informace o jednotlivých oborech a průběhu studia. Dostanou tipy, jak se úspěšně připravit na přijímací zkoušky a osobně se setkají s pedagogy a studenty, kterých se mohou zeptat na zkušenosti,“ přiblížila Proglasu průběh události Adéla Bytelová. Doplnila, že se návštěvníci mohou těšit také na pro-hlídku budovy s děkanem.

„Většina lidí uvozuje, že se věnujeme hlavně vzdělávání budoucích kněží. To je ale pravda jen z části,“ uvedla Bytelová a dodala, že se absolventi teologie uplatňují jako katecheti, pastorační asistenti, učitelé náboženství nebo se teologii věnují vědecky. 

Katolická teologická fakulta se nachází na ulici Thákurova v Praze 6 a k prezenčnímu studiu nabízí kromě Teologie také Dějiny křesťanského umění a Dějiny evropské kultury. Ty podle Bytelové studenty připravují na působení v galeriích nebo jiných institucích zabývajících se památkami a uměním. 

Pro zájemce o dálkové studium fakulta nabízí obory Teologická nauka a Aplikovaná etika. „ Ty jsou určeny hlavně těm, kdo chtějí prohloubit svou víru, lépe porozumět křesťanské spiritualitě, nebo hledají odpovědi na komplikované otázky,“ řekla Bytelová. 

Celý rozhovor si můžete poslechnout níže: