Katecheté mají nezastupitelné místo v hlásání víry, upozorňuje papež

Katecheté mají nezastupitelné místo v hlásání víry, upozorňuje papež
1. prosince 2021 Události Autor: Eva Svobodová

Měsíc prosinec věnuje Svatý otec modlitbám za ty, kteří vyučují náboženství. V novém videoposelství Celosvětové sítě modlitby s papežem zdůrazňuje František právě důležitost katechetů:

"Katecheté zaujímají nenahraditelné místo v šíření a prohlubování víry. Laická služba katechetů je povolání: je to poslání. Být katechetou je o tom jím skutečně „být“ a ne jen jako katecheta „pracovat“. Je to způsob bytí a my potřebujeme dobré katechety, kteří nás budou doprovázet a zároveň budou i pedagogy. K hlásání evangelia potřebujeme kreativní lidi, kteří nebudou jen mechanicky něco papouškovat, ale budou evangelium hlásat svým životem, laskavě, novým jazykem a novými cestami. V mnoha diecézích na mnoha kontinentech spočívá evangelizace právě na katechetech. Poděkujme jim, mužům a ženám za hluboké nadšení, s jakým žijí své poslání ve službě církvi. Modleme se za katechety, povolané k hlásání Božího Slova. Ať o něm svědčí s odvahou a kreativitou, v síle Ducha Svatého, s radostí a velkým pokojem."

Papežovo videoposelství na tento i předchozí měsíce můžete v několika jazykových verzích zhlédnout na webu Celosvětové modlitební sítě s papežem.

NyníČtení na pokračování
Píseň: Brudegaverne/Lybekkeren/Altergang (2021); Interpret: Guldhammer Mia, Höirup Morten Alfred; Album: Guldhammer, Höirup: Tral, Trad & Traditioner
11:30Písničky před polednem
11:57Myšlenka na den
12:00Polední modlitba
12:05Hudební siesta
13:00Zprávy Proglasu, počasí
13:0513+

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony