Joe Biden se setká s papežem Františkem

Joe Biden se setká s papežem Františkem
14. října 2021 Události Autor: Jana Kuklová

K setkání dojde 29. října ve Vatikánu při Bidenově cestě do Evropy.

Podle vyjádření Bílého domu zveřejněného ve čtvrtek 14. října má prezident USA a Svatý otec jednat o spolupráci ve snaze o ukončení pandemie covidu-19, o boji s klimatickými změnami a o potřebě pečovat o chudé. 

Setkání se zúčastní také Bidenova manželka Jill. Půjde o první schůzku, při které se Joe Biden setká se Svatým otcem v době, kdy zastává funkci prezidenta Spojených států. S papežem Františkem se potkal v roce 2016, kdy působil jako viceprezident USA. Telefonicky potom Joe Biden ještě hovořil se Svatým otcem 12. listopadu 2020, kdy mu papež poblahopřál k jeho vítězství v prezidentských volbách. 

Ačkoliv je Joe Biden praktikující katolík, dostal se do sporu s představiteli americké katolické církve kvůli tomu, že je zastáncem práva na potrat. Papež František v reakci na tuto kauzu v minulosti prohlásil, že by církev neměla zaujímat politické postoje. Potrat však označil za vraždu.

Po setkání se svatým otcem se Joe Biden zúčastní summitu lídrů zemí skupiny G20 v Římě. Odtud bude pokračovat do skotského Glasgow na konferenci OSN o klimatu.

 

Zdroj: ČTK, CNA

NyníKomorní hudba
Skladba: Smyčcový kvartet B-dur op. 16 č. 1 - Allegro moderato, Adagio, Menuetto, Finale Allegro vivo; Autor: Vranický Pavel; Soubor: Stamicovo kvarteto
02:00Oktáva
03:00Z archivu hudebních...
04:00Písničky před svítáním
05:00Písně
05:57Myšlenka na den
06:00Písně

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony