Jak se modlit? Modlitby 24-7 zvou na modlitební kurz spisovatele Peta Greiga

Jak se modlit? Modlitby 24-7 zvou na modlitební kurz spisovatele Peta Greiga
23. února 2021 Události Autor: Dominik Číž

"Jak se modlit?" Tak zní název nově přeloženého modlitebního kurzu spisovatele a zakladatele modlitebního hnutí Modlitby 24-7 Peta Greiga. Jeho videopřednášky nyní díky práci české pobočky Modliteb 24-7 vychází v češtině. Ve vysílání Proglasu jsme o nich mluvili s vedoucí misie a komunikace této iniciativy Šárkou Šimečkovou.

Autor knih "Krvavý měsíc na obzoru" a "Když Bůh mlčí" v kurzu formou rozhovoru mluví o důležitosti modlitby, jejích podobách i těžkých tématech jako nevyslyšené modlitby a duchovní boj a podle Šimečkové vychází z modlitby Otče náš, která je blízká všem křesťanům. Kurz se skládá z videolekce a následné diskuze a modliteb a je možné ho pořádat online v malých nezávislých skupinách.

Graigovy přednášky mají podle Šimečkové také výrazný ekumenický rozměr: "Myslím, že výhodou kurzu je, že není zaměřen na jednu konkrétní denominaci, ale že je zaměřen na široké spektrum křesťanů a věřím, že bude obohacením pro všechny křesťany, nezávisle na tom, z kterého prostředí pochází nebo jak jsou zkušení v modlitbě," uvedla.

Více informací a videolekce naleznete na webové stránce kurzu www.jaksemodlit.cz.

foto: archiv

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony