Godzone míří do Ostravy

Godzone míří do Ostravy
13. října 2021 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

Slovenský evangelizační projekt Godzone tour nabídne v moravskoslezské metropoli večer modliteb, svědectví a hudby na téma Bůh není mrtvý. Uskutečnit se má 20. listopadu. Včera realizační tým s jeho náplní seznámil představitele ostravsko-opavské diecéze na kněžském dni, jak řekl Proglasu jeden z organizátorů Ivan Petro.

"Jsem otci biskupovi vděčný za možnost prezentovat asi 80 kněžím náš projekt. Seznámili jsme je s jeho historií i ovocem, které za 13 let svého fungování přinesl na Slovensku," sdělil Proglasu organizátor Petro a dodal, že přítomné duchovní pozval k zapojení se ve formě služby svátostí smíření. "Máme zkušenost, že mnoho lidí chce během programu vyhledat kněze a přistoupit ke zpovědi," vysvětlil.

Chvály, svědectví a modlitba jsou součástí večera pravidelně, ať už jako loni v online formě, tak předtím na živo, kdy se účastnilo přes 20 000 lidí, zejména mladých. Akce ovšem není jen celovečerním koncertem. "Pokud to epidemická situace dovolí, rádi bychom uspořádali i evangelizační program na náměstí, s pozváním navštívili místní školy a dobročinně pomohli v některé neziskové organizaci, jejíž prostřednictvím chceme v každém městě praktickým způsobem ukázat to, o čem mluvíme," přiblížil Ivan Petro.  

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony