Dílny tance, zpěvu, herectví a fotografie

30. května 2007 Události Autor: Pavel Chaloupka

Do rakouského Weinbergu nedaleko Linze, Brna a Prahy jsou na červenec připravovány mezinárodní dílny tance, zpěvu, herectví a fotografie.

„Zvolme umění jako prostředek komunikace. Naučme se promlouvat tělem v tanci,
svým hlasem se dotknout pocitů druhého, herectvím odrážet sny a fantazie  našich životů, ve fotografii zachycovat okamžiky a úlomky času, či namalovat  radost z blízkosti druhého  člověka. Chceme nabídnout mladým lidem možnost setkání a společného tvoření.“ Tak zní motto mezinárodních dílen tance, zpěvu, herectví a fotografie, které se na červenec připravují do rakouského Weinbergu (vajnbergu) nedaleko Linze (lince), Brna a Prahy.

Už dnes se může kdokoli přihlásit do ateliérů tance pod vedením pedagogů
z celého světa. Taneční škála je široká – od baletu přes modernu, jazz, hip-hop, až po současné styly, afro-dance, pantomimu a „tanec s a bez   handicapu. Všechny taneční lekce jsou odstupňované podle obtížnosti a vybere si z nich každý.

Dalším uměleckým odvětvím bude zpěv pod vedením muzikálové zpěvačky Radky Fišarové a Ondřeje Izdného. Herectví je na festivalu zastoupeno ateliéry Kamily Kalousové, herečky  brněnského HaDivadla, Filipa Sychry, „svobodného všeumělce“ a Igora Ondříčka, herce Městského divadla v Brně.

David Židlický a Roman Sejkot budou rozvíjet kreativitu mladých v ateliéru fotografickém.

Smyslem ateliérů je přimět mladé lidi tvořit, umělecky se vyjadřovat a hledat společné cesty. Každému ze zúčastněných je dána šance vystoupit ve společném večeru na závěr festivalu v Městské knihovně v Praze, respektive brněnském  Hadivadle. Tam také budou mít možnost každý večer po celý týden vidět pedagogy v jejich ukázkách, představeních, talkshows, improvizovaných setkáních a vlastních produkcích. Přihlášky a bližší informace získáte na webu www.proart-festival.cz, nebo  na telefonu 604 121 216.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony