Diecézní setkání seniorů v Hradci Králové

19. října 2018 Události Autor: Martin Weisbauer

Po dvou letech proběhlo ve čtvrtek 18. 10. 2018 v Hradci Králové XIII. diecézní setkání seniorů. Jeho nosným tématem bylo heslo „Svědectví minulosti - naděje budoucnosti“.

Program zahájila modlitba za český národ a mír ve světě a slavnostní bohoslužba v kostele Nanebevzetí Panny Marie. Následovaly tematické besedy v Novém Adalbertinu a další program. Setkání navštívil i známý P. Miloslav Fiala, který zavzpomínal na své působení v královéhradecké diecézi v době komunismu a přiblížil i další etapy svého života.

Více nám řekla hlavní organizátorka akce Veronika Čepelková, vedoucí Diecézního centra pro seniory:

„Já mám za naše Diecézní centrum pro seniory velikou radost, že se naši milí senioři sešli v tak hojném počtu a že mezi nás přijel například i přeživší holokaustu pan doktor Tomáš Brod. Ta beseda byla velice silná. Určitě jedním z nejhlubších prožitků pro nás všechny byla mše svatá s otcem biskupem Janem Vokálem. Zájem byl také o společné sdílení u cimbálové muziky, kde si senioři připili také společně na zdravíčko dobrým moravským vínkem. Jsme moc rádi, že se vše podařilo a těšíme se zase na další setkání za rok“.

NyníKoncert vážné a duchovní...
Skladba: Symfonie číslo 3 d moll - šestá věta - Tempo I; Autor: Mahler Gustav; Dirigent: Bernstein Leonard; Sóla: Ludwig Christa - alt; Soubor: New Yokrkští sboroví umělci, Brooklynský chlapecký sbor
23:50Duchovní slovo
23:58Půlnoční modlitba
00:00Hymna a chorál Svatý...
00:05Dopoledne s Proglasem
01:00Komorní hudba
02:00Z archivu vzdělávacích...

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony