Další papežovo gesto solidarity

Další papežovo gesto solidarity
3. července 2020 Události Autor: Eva Svobodová

Po červnovém daru plicních ventilátorů několika světovým zemím nejvíce zasaženým koronavirem směřoval papež František svou pomoc také Světovému potravinovému programu OSN. Tentokrát se jedná o peněžní dar ve výši 25 tisíc euro zaslaný prostřednictvím Dikasteria pro službu integrálnímu lidskému rozvoji.

Podle dnešního vyjádření tohoto vatikánského úřadu chce František tímto darem vyjádřit jak svůj „otcovský zájem“ a povzbudit tím činnost dotyčného orgánu OSN, tak také svou „blízkost osobám zasaženým pandemií“. Informoval o tom dnes server Vatican News. Papež chce tímto gestem dát najevo svou vůli zapojit se do boje proti „sociální nejistotě, nedostatku potravin, vzrůstající nezaměstnanosti a zhroucení ekonomického systému nejohroženějších zemí světa“.

Podle Organizace spojených národů se v ohrožení hladem nachází zejména západní a střední Afrika. Vedle toho odhaduje, že na konci tohoto roku se hladovění může dotýkat až 270 milionů lidí na světě. To by představovalo více než osmdesátiprocentní nárůst oproti době před vypuknutím pandemie.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony