Čtvrtek 30. července 2020 - očekávané události

Čtvrtek 30. července 2020 - očekávané události
30. července 2020 Události Autor: Filip Breindl

Vybíráme z událostí očekávaných ve čtvrtek 30. července 2020.

Slovensko si připomíná 65 let od úmrtí sestry Zdenky Schelingové, první slovenské blahoslavené. Duchovní program se uskuteční v jejím rodišti v oravské obci Krivá. V Bratislavě-Podunajských Biskupicích pak proběhne poutní mše svatá.

Po požehnání olomouckým arcibiskupem Janem Graubnerem se slavnostně otevře chata Libušín na Pustevnách, obnovená po požáru v březnu 2014. Stavba z roku 1899 podle návrhu architekta Dušana Jurkoviče je národní kulturní památkou.

Zástupkyně veřejného ochránce práv Monika Šimůnková se vyjádří k dopadům koronavirové epidemie na fungování zařízení, jako jsou domovy pro seniory, dětské domovy či věznice.

Nové vedení Hospodářské komory České republiky budou volit účastníci pražského sněmu.

Bruselský Eurostat zveřejní údaje o nezaměstnanosti v zemích Evropské unie v červnu, zprávu o vývoji v tuzemsku vydá také Český statistický úřad.

V pražském Kongresovém centru začíná mezinárodní konference částicových fyziků, potrvá do 5. srpna.

Na armádní vrtulníkové základně v Sedleci na Třebíčsku proběhne slavnostní nástup k oslavám 80. výročí vzniku 311. československé bombardovací perutě při Britském královském letectvu.

Raketa Atlas 5 vynese do vesmíru z mysu Canaveral robotické vozítko, které má příští rok v únoru přistát na Marsu. Mise zahrnuje hledání známek možného minulého života na planetě, ale také shromažďování údajů o jejím klimatu a geologii.

Na vodním kanále v Račicích na Litoměřicku se koná mistrovství republiky v rychlostní kanoistice.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony