Církev Československá husitská představila publikaci o své architektuře

Představení publikace Sbory církve československé husitské – architektonické dědictví našich regionů
19. března 2019 Události

„Sbory církve československé husitské – architektonické dědictví našich regionů“. Takový název nese publikace, jejíž představení proběhlo dnes v husitském sboru na pražských Vinohradech. První část se věnuje architektonickému vývoji a vzniku sítě sborů v meziválečném období, druhá část knihy představuje sedm desítek staveb a jejich historii.

350 stránková publikace je výsledkem projektu ministerstva kultury Přínos Církve československé husitské ke kulturnímu dědictví novodobého státu v kontextu rozvoje architektury v regionech – Nedoceněná architektura po vzniku samostatného československého státu, na kterém se podílela katedra architektury fakulty stavební ČVUT v Praze ve spolupráci s CČSH.

První část knihy napsané historiky a teology, zejména členy CČSH a obohacené texty interpretující architektonický vývoj, se zabývá interpretací vzniku sítě sborů CČSH v meziválečném období na našem území – věnuje se nejen liturgickým východiskům a významným osobnostem, ale i obecnějším dějinným a kulturně-společenským přesahům či otázkám výtvarného umění v sakrální architektuře. Druhá část knihy je katalog – představuje 68 abecedně řazených sborů s jejich bohatou historií i architekturou. Publikace je zaměřena na vlastní stavební činnost a architekturu meziválečného období.

obalka-sbory

Darujte Proglas!

 

Regiony

Regiony