Chceme, aby na každém místě zazněla chvála Boha, říká pořadatel modlitebních večerů

Chceme, aby zazněla chvála na každém místě, říká pořadatel modlitebních večerů
30. dubna 2021 Události Autor: Dominik Číž

VYVÝŠENÝ tour - tento název nese nový projekt mladých křesťanů z děkanátu Valašské Klobouky na Zlínsku. Jeho cílem je evangelizace tohoto regionu a vytváření prostředí pro růst ve vztahu s Bohem osobitým, mladistvým způsobem. Hostem vysílání Proglasu byl jeden z pořadatelů Ondřej Liška.

 "Je to série modlitebních večerů, ve kterých nám jde o to, aby zazněla chvála na každém místě v našem děkanátu. Dlouho jsme hledali způsoby, jak v této době, kdy jsme se nemohli scházet, stále ohlašovat evangelium," říká Liška s tím, že online přenos pokládá za jeden ze způsobů, který k tomu jejich společenství Bůh dává.

Výjezd na konkrétní místo se skládá z předprogramu, při kterém mladí z farnosti vyjdou na důležitá místa v okolí, na nichž se budou za danou obec modlit. Poté se všichni sejdou v místním kostele na online modlitbě s písněmi a svědectvími, ve kterých chtějí organizátoři sdílet své duchovní zkušenosti: "Chceme se jenom sdílet o tom, jaký je Bůh," uvedl Liška.

Cílem těchto večerů má podle něj být vznik nových společenství ve farnostech pro ty, které modlitební večery zaujmou a budou hledat místo ke sdílení. Více informací o iniciativě naleznete na její facebookové stránce.

foto: archiv