Brněnský biskup Vojtěch Cikrle vyzývá k dobrovolnému postu za odvrácení pandemie

Brněnský biskup Vojtěch Cikrle vyzývá k dobrovolnému postu za odvrácení pandemie
6. listopadu 2020 Události Autor: Anežka Hlávková

Biskup Vojtěch Cikrle vydal dnes výzvu k doplnění modliteb za odvrácení pandemie dobrovolným půstem a almužnou. Postit se bude možné ve čtyři za sebou jdoucí středy. Jde o dobrovolné, vědomé a citelné odřeknutí si jídla jako doplnění stávajících modliteb a proseb.

Počínaje příští středou se tak mohou věřící v brněnské diecézi připojit a společně s biskupem Vojtěchem se postit. V dnes vydané výzvě, jejíž celé znění je k nalezení na webu biskupství a na jeho facebookovém účtu, povzbuzuje otec biskup k využití všech „zbraní“, které křesťané mají.

„Otec biskup Vojtěch vybral čtyři středy, které jsou před námi: 11., 18. a 25. listopadu. Ta poslední bude potom 2. prosince. Na ně vyhlašuje v brněnské diecézi dobrovolný, vědomý a citelný půst za ukončení pandemie. Otec biskup říká, že našimi prostředky jsou nejenom modlitba, ale také půst a almužna. Tak se ti, kteří chtějí, budou moci jimi připojit na nějaký dobrý účel. To vše zůstává samozřejmě nadále podporováno a spojeno modlitbou,“ vysvětlila Proglasu tisková mluvčí biskupství Martina Jandlová. „Dnes zveřejněná výzva k půstu a almužně se má stát novým zdůrazněním proseb k našemu Pánu a doplnit tak naši denní modlitbu,“ uzavírá Jandlová.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony