Bohemia Cantat - Mezinárodní festival sborového zpěvu

2. dubna 2008 Události Autor: Radka Rozkovcová

Pozvánku na něj vám přineseme v pořadu z cyklu Oktáva v pátek 4. dubna v 16:55 a v repríze následující týden pět minut po půlnoci z úterka na středu. O plánovaném dalším ročníku festivalu, který proběhne v srpnu v Liberci, bude hovořit umělecký vedoucí festivalu, sbormistr Libor Sládek. Po odvysílání najdete pořad v archivu na našich webových stránkách ve složce Oktáva.

Bohemia Cantat je nesoutěžní mezinárodní festival sborového zpěvu, který se každoročně na konci srpna koná v Liberci. Letošní ročník proběhne v termínu 21. - 24. srpna. Na festivalu se setkává více než 500 zpěváků z České republiky, ale i celé Evropy. Přihlásit k aktivní účasti se může každý, kdo propadl sborovému zpěvu, byť by měl zatím se zpíváním jen nepatrné zkušenosti. Festival vrcholí sobotním a nedělním koncertem, na který je zvána široká veřejnost.

Festival letos nabídne účastníkům mimořádně dokonce 7 ateliérů, ve kterých budou moci pracovat pod vedením vynikajících sbormistrů:
1) Gregoriánský chorál - sbormistr David Eben ("starý fond" gregoriánského chorálu podle nejstarších dochovaných pramenů, pozdně středověká tvorba včetně raného vícehlasu)
2) Musica Antiqua - sbormistr Čeněk Svoboda (Claudio Monteverdi, Orlando Lasso, Tomás Luis de Victoria, Giovanni Gabrielli)
3) Musica Bohemica - sbormistr Marko Ivanovič (Luboš Fišer, Bohuslav Martinů, Zdeněk Lukáš, Petr Eben)
4) Musica Nova - sbormistr Martin Smolka (Terry Riley, Martin Smolka)
5) Gospely a spirituály - sbormistr Zuzana Stirská (I will follow him, Down in the river to pray...)
6) Musica modernica (jazz) - sbormistr Luboš Hána (Bob Chilcot, Erroll Garner, další arranže Luboše Hány)
7) European Young Voice - sbormistr Libor Sládek (Jens Johansen & Erling Kullberg: Eversmilling Liberty - rockové oratorium)

Podrobný rozpis ateliérů a další informace naleznete na www.bohemiacantat.cz.

Prohlédněte si též fotogalerii z minulých ročníků, autorem snímků je festivalový fotograf Ondřej Staněk. Bohemia Cantat Liberec - Mezinárodní festival sborového zpěvu

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony