Blízký východ: Návrat vánoční dekorace do Mosulu, vyprodáno v Betlémě

Stejně jako v době Ježíšova narození jsou o letošních Vánocích všechny ubytovací kapacity v palestinském Betlémě obsazeny. Oznámila to ministryně turismu Rula Ma´ayová.
Pro další návštěvníky, kteří přijedou z izraelské strany, bude zajištěna kyvadlová doprava z jeruzalémského Starého města přes kontrolní stanoviště na hranicích. Podle ministryně se meziročně zvýšil počet zahraničních návštěvníků Palestiny téměř o pětinu na více než dva a půl miliónů, v samotném Betlémě alespoň na jednu noc přicestovalo přes milión turistů.
Po čtyřech letech se objevily vánoční dekorace, osvětlení a stromky v ulicích a obchodech iráckého Mosulu. Z města letos armáda vytlačila bojovníky Islámského státu a vracet se začali původní obyvatelé včetně křesťanských. Kvůli zničení Mosulu ale řada z nich stále zůstává v utečeneckých táborech Kurdistánu nebo okolních vesnicích Ninivské planiny, uvádí agentura Fides.
zdroj: Fides, Kathpress