Biřmování ve Vatikánu a další události 5. velikonoční neděle
Papež František udělí o páté velikonoční neděli svátost biřmování 44 lidem ze všech kontinentů. Na mši na svatopetrském náměstí přijedou i jejich příbuzní, farníci či katecheté. Nejmladšímu biřmovanci je jedenáct let, nejstaršímu 55. Připojujeme i další očekávané události dne.
Kardinál Dominik Duka se zúčastní svatovojtěšských oslav v polském Hnězdně.
Do úřadu bude uveden nový biskup olomoucké diecéze Církve československé husitské Rudolf Göbel. Střídá dosavadní biskupku Janu Šilerovou.
„Klášter Porta coeli pověstmi opředen“ – tak se jmenuje výstava, kterou v neděli otevírá Podhorácké muzeum v Předklášteří u Tišnova. Vznikla k výročí 780 let od první písemné zmínky o klášteře, potrvá do začátku listopadu.
Večerní koncert duchovní hudby připomene v bazilice na Starém Brně 690 let od založení chrámu královnou Eliškou Rejčkou.
Malý festival židovské kultury se odpoledne koná v Městské knihovně v Praze.
V Brně skončí České hokejové hry, pro národní tým a mužstva Finska, Švédska a Ruska poslední přípravný turnaj před mistrovstvím světa.