Armáda spásy hledá zdravotní sestry pro službu Z ulice do Přístavu

Armáda spásy hledá zdravotní sestry pro službu
23. února 2022 Události Autor: Daniel Blažke

Z ulice do Přístavu je kampaň Armády spásy, která má za cíl podpořit seniory s nízkými příjmy, a to i z řad lidí bez vlastní střechy nad hlavou. Ve svých Domovech Přístav jim nabízí bezpečné místo pro důstojný život, jeden před půl rokem otevřela v Praze a potřebuje doplnit personál. 

"V Armádě spásy provozujeme služby Přístav, které jsou určeny seniorům bez domovů, lidem, kteří se nevejdou do klasických domovů důchodců. My jsme před lety tuto službu zavedli a chceme ji doporučit do každého kraje, protože lidí, kteří spadají do věkové kategorie seniorů, přibývá a přibývá i lidí bez domova." řekl Proglasu národní ředitel Armády spásy Jan František Krupa.

„V pražském Domově Přístav jsme začali první uživatele přijímat v srpnu loňského roku. Má kapacitu 50 lůžek a aktuálně máme 24 uživatelů. Přitom žádostí o službu evidujeme přes stovku. Máme ale velký nedostatek sester, ze čtyř úvazků máme obsazen pouze jeden, což dost brzdí naplňování volné kapacity,“ hodnotí situaci Petra Drvotová, vedoucí sociální služby Domov Přístav v Praze.

„Zásadním problémem je mimo jiné i financování zdravotního personálu v sociálních službách, i toto je důvodem proč se především v Praze nedaří zdravotní sestry do služby Přístav najít,“ doplňuje Jan František Krupa.

Cílem kampaně Z ulice do Přístavu je upozornit veřejnost na tuto problematiku a získat podporu. Pomoci a dočíst se více můžete zde: https://armadaspasy.cz/zulicedopristavu/.

NyníKomorní hudba
Skladba: Sonáta pro flétnu a basso continuo G dur - Allegro ma non troppo; Autor: Richter František Xaver; Sóla: Válek Jiří - flétna, Knoblochová Monika - cembalo, Nouzovský Petr - violoncello
02:00Za 5 pět
02:46Písně
03:00Z archivu hudebních...
03:45Písničky před svítáním
05:00Varhanní hudba
05:30Písničky pro sváteční...

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony