3. výročí skonu velikého papeže Jana Pavla II.

2. dubna 2008 Události Autor: Kateřina Vitouchová

Papež Benedikt XVI. bude dnes dopoledne předsedat bohoslužbě ke 3. výročí úmrtí svého předchůdce, Služebníka Božího Jana Pavla II.. Mši z vatikánského náměstí zprostředkuje našim divákům od 10.30 televize Noe v přímém přenosu. Tato eucharistická slavnost zároveň otevře jednání prvního Světového apoštolského kongresu o Božím milosrdenství. Proglas je ve spojení s koordinátorem české účasti, otcem pallotinem Wojciechem Zubkowiczem ze Staré Boleslavi.

Na večerní 21. hodinu se ve Vatikánu chystá vzpomínkové setkání mládeže. Modlitbu růžence u hrobu minulého papeže v kryptě svatopetrské baziliky povede vikář římské diecéze kardinál Camillo Ruini. V plánu je i telemost s Krakovem a pozdrav tamního arcibiskupa kardinála Stanislava Dziwisze (dlouholetého osobního tajemníka Jana Pavla II.).

Apoštolský nuncius ve Španělsku arcibiskup Manuel Monteiro de Castro večer slavnostně předá Cenu Jana Pavla II. pro mladé novináře. Udělila ji nadace na podporu výuky a rozvoje křesťanské sociální komunikace Cronaca bianca, která slaví 10 let existence. Ceremoniál bude na univerzitě San Pablo v Madridu. Vyznamenaný Javi Nieves pracuje pro rádio určené mládeži Cadena 100 (připravuje ranní vysílání).

Rodák z polských Wadowic Jan Pavel II. (vl. jm. Karol Wojtyla) zemřel ve věku 84 let, v 27. roce svého pontifikátu, v předvečer Neděle Božího milosrdenství, jejíž slavení sám ustanovil. Lidé pod okny Apoštolského paláce ve Vatikánu a po celém světě ho doprovázeli modlitbami. Poslední zaznamenaná slova pronesl odpoledne v rodné řeči: “Nechte mě odejít do Otcova domu.”

NyníRanní magazín
Píseň: Min Gud jeg prise vil med flid (2021); Interpret: Myhr Margit; Album: Myhr Margit, Apneseth Erlend: Slattesong
09:00Dopoledne s Proglasem
10:00Zprávy Proglasu, počasí
10:05Písně
10:15Nejen chlebem (TWR)
10:30Vonička pro milovníky...
11:00Čtení na pokračování

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony