20 let modlitebny Archa v Pardubicích

20 let modlitebny Archa v Pardubicích
25. listopadu 2018 Události Autor: Martin Weisbauer

Církev bratrská v Pardubicích oslavila v pátek 23. 11. 2018 dvacet let od otevření moderní modlitebny Archa v sídlištní čtvrti Polabiny.

Je zatím posledním kostelem postaveným v Pardubicích. Objekt má půdorys trupu lodi a není pouze církevním objektem, ale má multifunkční využití - je otevřený zcela všem. Tento záměr se po dvaceti letech podařilo zcela naplnit. Církev bratrská zde nabízí program pro všechny věkové kategorie od nejmenších dětí až po seniory.

Na slavnostním setkání se sešlo mnoho významných hostů z řad veřejnosti i politických představitelů, například místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR Miluše Horské.

Kazatel a správce místního sboru Martin Tabačan v úvodním projevu mimo jiné řekl:

„Bible vypráví, myslím si, až neuvěřitelný příběh o tom, jak nějaký muž Noe stavěl archu. A když to začal, tak to lidem nešlo do hlavy a říkali si, jak je to možné, že někdo jde a staví tady, kde není žádné moře, loď. A dvacet let už je připomínkou kroků víry, které to naše společenství udělalo do neznáma. Archa jsou především lidé. Během těch uplynulých let Archa mohla být místem, kde lidé obnovovali svůj vnitřní pohled, místem, kde lidé mohli jít dál v životě protože se potkávali s milostí, s milosrdenstvím, místem, kde se mohli potkat s přijetím a povzbuzením. A to je Archa."

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony