Modelářská výstava v Jihlavě

Modelářská výstava v Jihlavě

Jihlavské Muzeum Vysočiny nabízí možnost potěšit se pohledem na ikonické prostředky bojové techniky, které se zrodily v průběhu 20. století. Od 11. ledna až do 8. května je představuje na výstavě „Legendy v miniatuře“.

Hlavní rubrika: Vysočina
Rubriky: Vysočina
Datum: 11. ledna 2019 — 8. května 2019
Místo: Muzeum Vysočiny
Organizátor: Muzeum Vysočiny

jihlava legendy_modelari

Výstava prezentuje více než 330 modelů letadel a tanků, které se vzájemně střetávaly na různých bojištích a v různých válečných konfliktech minulého neklidného století. Modely doplňuje řada textových panelů s informacemi o vývoji těchto strojů, jejich vybavení, variantách, bojovém nasazení a další ne příliš známé skutečnosti z jejich historie. Mezi leteckými legendami tak bude možné spatřit japonské Zero, britský Spitfire, ruské Jaky a Migy, německý Messerschmitt, Focke-Wulf či Junkers nebo americký Mustang. Ze známých tanků pak určitě stojí za to prohlédnout si Shermann, Tiger a ruské T-34.

Na výstavě se podílel Klub plastikových modelářů Jihlava, který v roce 2019 slaví 45 let od svého založení, a také podílel Klub plastikových modelářů Velký Beranov a Třebíč Nuclear Model Club.

Výstava se koná po 8 letech a na další podobnou expozici si zájemci určitě nějaký čas počkají. Pokud si tedy nechcete všechny výše zmíněné „legendy v miniatuře“ nechat ujít, vydejte se do jihlavského muzea. V prostorách muzejní půdy v expoziční budově na Masarykově náměstí si je budete moci prohlédnout až do 8. května 2019.

NyníStřípek poezie
Skladba: Jubilate - Sláva buď Otci; Autor: Händel Georg Friedrich; Dirigent: Preston Simon; Sóla: Kirkby Emma, Nelson Judite, Brett Charles, Elliot Paul, Covey Rogers,Thomas David - zpěv; Soubor: Sbor katedrály v Oxfordu, The academy of ancient music
13:00Hudební siesta - 2. část
13:30Písně
13:45Dnešek v kalendáři
14:00Sváteční pohádka
14:30Třikrát z Proglasu
15:00Zprávy Proglasu, počasí

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony