Praha: Pochod na podporu obětí domácího násilí

Praha: Pochod na podporu obětí

V sobotu 22.září 2018 se v Divoké Šárce na Praze 6 uskuteční jubilejní pátý ročník charitativního pochodu Šlapeme násilí na paty.  „Je to jedinečná příležitost jak zviditelnit téma domácí násilí a zároveň podpořit jeho oběti,“ říká Iveta Wollerová, zástupkyně ředitelky neziskového centra ACORUS, které pochod uspořádalo za finanční podpory MČ Praha 6 a Nadace O2.

Hlavní rubrika: Praha
Rubriky: Praha
Datum: 22. září 2018 od 11:00 do 16:00
Místo: Kemp Džbán, Praha 6
Organizátor: ACORUS - centrum pro osoby ohrožené domácím násilím

Charitativní pochod má start i cíl v kempu Džbán

Dvě okružní trasy povedou opět malebným Šáreckým údolím. Je připravena šesti kilometrová rodinná trasa se zábavnými stanovišti s úkoly pro děti i dospělé. Děti budou v cíli odměněny za splnění úkolů.  Jedenáctikilometrová turistická trasa je určena pro zdatnější chodce.  Na obě trasy lze také vyrazit s kočárkem či se psím doprovodem.

Pochod slavnostně zahájí jeho patron herec David Matásek v 11 hodin v kempu Džbán. K tomu zazpívá sbor Asi hlasy.  Registrace na startu je možná až do 13 hodin. Minimální charitativní startovné činí 150 korun za dospělé, děti do 15let  zdarma.  Registrace online na  www.acorus.cz. Výtěžek z akce poputuje na odbornou pomoc obětem domácího násilí.

Letos se můžete těšit také na doprovodný program v cíli. V průběhu odpoledne - od 13:30 do 16:00 hodin - se na podiu v kempu Džbán vystřídají hudební skupiny Floorless a Pískomil se vrací. Dětem zahraje pohádku divadlo Damúza.  V kempu bude pro účastníky připraveno několik možností občerstvení, výtvarná a divadelní dílna, děti budou mít možnost svézt se na motorkách Vespa.