Brno: Čtyři pohádková setkání pro manžele

Brno: Čtyři pohádková setkání pro manžele

Jiná perspektiva pro život, nový pohled. Právě to chce nabídnout cyklus setkání organizovaných v Brně iniciativou NaProTi. Inspirováni pohádkami i opravdovým životem je nabízejí od 6. do 26. února.  Únorový cyklus „Konec pohádek čili Tam, kde pohádky končí, manželství začíná“ se připojuje Národnímu týdnu manželství.

Hlavní rubrika: Jihomoravský kraj
Rubriky: Jihomoravský kraj
Datum: 6. února 2019 — 26. února 2019
Místo: kavárna Anděl, Babtisté Brno, Dvorní divadlo
Organizátor: Iniciativa NaProTi

Brno Kde pohádky končí, manželství začíná 2019

Chceme otevírat především témata, která jsou nám osobně blízká, se kterými se obecně potýkají lidé především ve středním věku, ale nejen ti, říkají organizátoři. Pohádkový motiv v názvu odkazuje na chvíli, kdy se uzavírá většina kouzelných vyprávění – svatbou. V reálném životě ovšem tento okamžik odstartuje společnou cestu, která přináší chvíle krásné, ale i těžké nebo bolestné.

Manželé Dagmar a Jakub Güttnerovi se věnují manželských párům už mnoho let. Ze své vlastní zkušenosti i díky mnoha setkáním vědí, že manželství potřebuje péči, a tak se mnohé může změnit. Jak oddělit zrno a plevy, o tom budou diskutovat v kavárně Anděl na Gorkého ulici ve středu 6. února od 19:00. (Jakub je vysokoškolský učitel, Dagmar pracuje jako psychoterapeutka. Jsou svoji 18 let, vychovávají čtyři děti, bydlí nedaleko Prahy. Po léta stojí v čele kurzů Manželské večery, které se snaží vytvořit prostor pro setkávání manželských párů, které mají prostor k reflexi vlastního vztahu a hledání cesty dál, viz www.manzelskevecery.cz.)

Proměny manželství v průběhu času reflektuje setkání s Karolínou a Jakubem Limrovými. Také oni sami prošli velkou krizí, po které je jejich manželství posíleno a obnoveno. Dá se prožít čtyři období manželství beze ztrát? Poslechněte si ve čtvrtek 14. února v 19:00 ve sboru Bratrské jednoty baptistů na Smetanově ulici. (Jakub a Karolina Limrovi se vzali po 6 letech chození a nedávno oslavili 18 let od svatby. Mají dceru Elišku (14) a syna Davida (11). Jakub a Karolina už mnoho let pomáhají jednotlivcům i párům na jejich cestě životem. Společně slouží v Křesťanském společenství Mozaika v Hradci Králové, které Jakub vede jako pastor. Jsou vášnivými čtenáři knih, na rande rádi zajdou do kina nebo na večeři při svíčkách.)     

Mohlo by se zdát, že být úspěšný v podnikání znamená být šťastný v životě. Ale ani všechny peníze světa nemohou ochránit před nemocí a jinými bolestmi. Iva a Jan Viktorinovi jimi procházeli společně – a dnes o nich umí také otevřeně mluvit. I vy si je můžete poslechnout v prostorách Dvorního divadla na Jánské ulici, ve středu 20. února po sedmé večer. (Když měli Brňané Iva a Jan tříletého syna, narodila se jim dcera Pavlínka, která jako devítiměsíční zemřela. Dnes mají další dceru a obě děti už jsou dospělé, ale zkušenost, kterou společně prošli, pro ně znamenala velký otřes i zkoušku vztahu. Uprostřed středního věku umí svůj zážitek reflektovat a mluvit o něm s ostatními.)

Statistika za rok 2017 vykázala po mnoha letech v Česku pokles rozvodovosti a vyšší čísla uzavřených sňatků. Přesto je množství rozpadajících se manželství alarmující. Zůstat opuštěný a sám, když životní partner jde novou cestou, není jednoduchá zkušenost. Jiřina a Martin Čunkovi z ní vytěžili i dobré, nejen do života  svého, ale i malých dětí, kterých se ujímají v rámci pěstounské péče. Jejich příběh uzavírá únorovou sérii NaProTi v úterý 26. 2. v 19:00 ve Dvorním divadle na Jánské. (Martin a Jiřina se potkali poté, co oba opustili jejich původní partneři. Oběma bylo po čtyřicítce a oba přemýšleli, jak přežít zranění a nastoupit novou cestu. A je to vůbec možné? Jak učinit druhé manželství smysluplným? Dnes bydlí nedaleko Krnova, jejich domov se stal domovem několika přechodných pěstounských dětí, a dnes i malé Pampelišky, holčičky, kterou si nechali nastálo.)

Bližší informace o jednotlivých únorových akcích nabízí web www.naproti.net a FB profil Naproti Brno. Přehled všech akcí pořádaných v rámci Národního týdne manželství přináší stránka www.tydenmanzelstvi.cz