V Plzni začíná diecézní setkání mládeže

V Plzni začíná diecézní setkání mládeže
19. listopadu 2021 Události Autor: Adéla Šimoníková

V týdnu od 14. do 21. listopadu probíhá v římskokatolické církvi Týden modliteb za mládež. Dnes a zítra se při této příležitosti sejdou mladí věřící z plzeňské diecézi, aby se spojili v modlitbě. 

Pátečního večera se zúčastní také společenství Gif z Prahy. Modlitba zároveň celé diecézní setkání mládeže s biskupem Tomášem Holubem zahájí.

„Dnes večer proběhne v kostele Nanebevzetí Panny Marie ve Františkánské ulici v Plzni zahájení víkendového programu. Zítra pak bude pokračovat například katechezemi otce biskupa. Vzniknou diskuzní skupinky nebo se účastníci mohou těšit na talk show,“ prozradil mluvčí plzeňského biskupství Pavel Říha.

Pro ty, kteří nemohou na program dorazit osobně, přichystali organizátoři on-line přenos.

„Cílem našeho setkání je především povzbudit mladé lidi ve víře. Pravdou je, že v naší diecézi jsou mladí roztroušení různě po farnostech, kde jsou ve své věkové kategorii občas sami. Proto si myslím, že je pro ně velmi důležité, aby se sjeli jednou za čas na stejné místo a viděli, že ve víře nejsou sami. Mohou si pak zkušenost z diecézního setkání mládeže přivést do svých domovů a alespoň nějakou dobu z toho duševně žít,“ vysvětlil mluvčí plzeňského biskupství Říha.

Víkendové setkání se ponese v duchu motta: „Vstaň. Buď mi svědkem toho, cos viděl.“ Vrcholem programu pak bude pontifikální mše svatá v sobotu odpoledne v katedrále sv. Bartoloměje v Plzni, po které akce končí.