Mladí křesťané se opět potkají na Celostátním setkání mládeže 2022

Mladí křesťané se opět potkají na Celostátním setkání mládeže 2022
20. října 2021 Události Autor: Nikola Samcová

Biskupové na dnešním plenárním zasedání rozhodli o tom, že se příští rok v Hradci Králové uskuteční Celostátní setkání mládeže.

V duchu světových dní mládeže se přibližně jednou za pět let v České republice koná setkání určené pro mladé lidi od 14 do 30 let, kteří chtějí prožít několik dní ve společenství věřících vrstevníků. V loňském roce bylo Celostátní setkání mládeže plánované, ale z důvodu opatření proti onemocnění Covid-19 ho organizátoři museli zrušit. Biskupové dnes na svém zasedání potvrdili, že příští rok setkání mládeže bude. V Hradci Králové jej plánují od úterý 9. do neděle 14. srpna 2022.

Mladí lidé, kteří se chtějí účastnit programu, ale i ti, kteří by se chtěli podílet na přípravě celé akce, se mohou přihlásit od 3. ledna 2022. Další informace k setkání bude organizační tým postupně zveřejňovat na sociálních sítích a oficiálním webu. Během něj si mladí mohou z programu vybrat aktivity, které je zajímají. V nabídce jsou osobní setkání s biskupy, přednášky, koncerty, divadelní představení, workshopy, tvořivé dílny, sportovní vyžití či výlety. Mohou se tak seznámit s novými lidmi, popovídat si o společných tématech s vrstevníky a sejít se k modlitbám a mším svatým.

Naposledy se CSM konalo v roce 2017 v Olomouci. Součástí programu byla kromě kultury a sportu také pouť na Svatý Kopeček nebo návštěva olomouckých klášterů. Celostátní setkání připravuje Sekce pro mládež České biskupské konference a Asociace křesťanských sdružení mládeže ve spolupráci s diecézními centry pro mládež. Detaily z předchozích ročníků jsou k nalezení na jejich webu.

zdroj: cirkev.cz, sociální sítě