Sir David coby katolík plnil příkladně své povolání, píše kardinál Nichols

Sir David coby katolík plnil příkladně své povolání, píše kardinál Nichols
15. října 2021 Události Autor: Eva Svobodová

Církevní představitelé ve Velké Británii vyjádřili svůj šok a lítost nad násilným skonem konzervativního poslance sira Davida Assema. Při setkání s voliči ho dnes odpoledne ze zatím neznámého důvodu smrtelně pobodal útočník v kostele v Leigh-on-Sea na východ od Londýna. 

69letý Amess byl členem dolní komory britského parlamentu od roku 1983, patřil k hlasitým a dlouhodobým odpůrcům setrvání Británie v Evropské unii, účastnil se kampaně pro Brexit. Byl také předsedou poslaneckého výboru pro vztahy se Svatým stolcem. Primas anglikánské církve, arcibiskup z Canterbury Justin Welby, v reakci na čin uvedl: „Chceme-li zachovat naši demokracii, musejí naši volení zástupci žít a pracovat bez obav z násilí či zastrašování.“

Předseda britských katolických biskupů, kardinál Vincent Nichols na svém Twitteru napsal, že Amess coby katolík vykonával svůj veřejný úřad svědomitě a s vnitřní integritou. „Jeho nečekaná smrt je velkou ztrátou,“ dodal Nichols.

Policie krátce po incidentu zatkla 25letého muže. Motiv zůstává nejasný, vraždu nyní vyšetřuje protiteroristická jednotka.

Zdroj: Kathpress, ČTK

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony