Salesiánky si zvolily novou hlavní představenou

Salesiánky si zvolily novou hlavní představenou
6. října 2021 Události Autor: Anežka Hlávková

Generální kapitula sester salesiánek včera v Římě zvolila novou hlavní představenou. Dosavadní generální vikářka, Italka Chiara Cazzuolaová v úřadu vystřídá Yvonne Reungoatovou z Francie, která Dcery Panny Marie Pomocnice vedla od roku 2008.

Do Říma se 17. září na generální kapitulu sjelo 172 řeholnic z téměř 80 zemí světa, mezi nimi i dvě Češky. Salesiánka Zdeňka Švédová vysvětlila, že ona a její spolusestra už do Říma dorazily před měsícem tak, aby před začátkem generální kapituly dodržely i povinnou čtrnáctidenní karanténu. Během setkání společenství hodnotilo jak uplynulé šestiletí, tak vize do další doby. Poté následovala ona volba nové hlavní představené, kterou sestry vybraly včera. „My nyní ještě volíme celou generální radu, dnes konkrétně generální vikářku, tedy zástupkyni hlavní představené. A pak ještě dalších 14 lidí do rady. Takže ohledně voleb máme práce ještě asi na týden,“ shrnula sestra Zdeňka, jak volby představenstva pokračují. Generální kapitulu salesiánky ukončí 22. října, kdy je v  audienci má přijmout papež František.

Matka Chiara, nová hlavní představená Dcer Panny Marie Pomocnice, působila řadu let jako učitelka a ředitelka škol, v posledních letech se podílela na vedení řádu patřícího k duchovnímu odkazu svatého Dona Boska. Volbu v Římě sledoval hlavní představený salesiánů Ángel Fernández Artime.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony