Salesián pro dnešní mladé - kapitula hledá odpovědi na dnešní výzvy

Salesián pro dnešní mladé - kapitula hledá odpovědi na dnešní výzvy
18. února 2020 Události Autor: Filip Breindl

Jaký salesián pro dnešní mládež? Touto otázkou se zabývají účastníci řádové generální kapituly, která začala v italském Turíně. Potrvá sedm týdnů a vzejde z ní například nové vedení salesiánů ve světě.

"Je to poprvé, kdy motto naší kapituly končí otazníkem. Myslím, že to ukazuje obrat k náhledu, že se musíme podívat na to, zda odpovídáme dílu svatého Dona Boska a jak to souzní s tím, abychom mohli oslovovat dnešní mladé lidi," řekl k tomu Proglasu P. Pavel Ženíšek, český delegát vyslaný do Turína spolu s končícím provinciálem P. Petrem Vaculíkem a jeho nedávno zvoleným nástupcem P. Martinem Hobzou. Poprvé se kapituly účastní také zástupci salesiánské mládeže, z Česka je to 22letý Jan Kučera.

Po úvodním týdnu, kdy je na programu duchovní obnova, bude následovat pracovní program, jehož součástí bude i volba hlavní salesiánské rady a hlavního představeného. Jím dosud je don Ángel F. Artime, který končí své první šestileté období a může se ucházet o nový mandát.

Podle P. Ženíška je celý proces generální kapituly užitečný pro české salesiány v tom, že během příprav společně přemýšleli o výzvách pro řád v našich podmínkách. "Po revoluci jsme začali hodně do šířky, máme hodně velkých středisek a oratoří. Hodně teď vnímáme, že mladí lidé po nás spíše chtějí, abychom byli s nimi a provázeli je životem. Někdy nám tyhle struktury a velké domy v tomto úkolu brání," popsal Pavel Ženíšek.

 

NyníHudební siesta
Skladba: Koncert č.  7 d-moll pro housle a orchestr RV 242 - Largo; Autor: Vivaldi Antonio; Sóla: Bánfalvi Béla -housle; Soubor: Budapešťské smyčce
13:00Zprávy Proglasu, počasí
13:0513+
13:30Písně
13:45Dnešek v kalendáři
14:00Třikrát z Proglasu
14:30Písničky pro hezké...

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony