V Itálii své zkušenosti v těchto dnech sdílí salesiánky i biskupové z hnutí Fokoláre

V Itálii své zkušenosti v těchto dnech sdílí salesiánky i biskupové z hnutí Fokoláre
23. září 2021 Události Autor: Jana Kuklová

Nedaleko Říma, v italském městě Castel Gandolfo, dnes začalo ekumenické setkání biskupů hnutí Fokoláre. 

Na tuto každoroční událost se letos přihlásilo téměř 200 účastníků. Kvůli koronavirové pandemii ale na místo dorazilo jen několik desítek z nich a ostatní se připojili online. 

Do Itálie se z Česka vypravil biskup Antonín Basler a kazatel Církve bratrské Pavel Černý. Na dálku se události účastní také emeritní plzeňský biskup František Radkovský, který Proglasu přiblížil význam setkání: “Důležitý smysl vidím v tom, že nás jako křesťany taková událost sbližuje. Dává nám možnost setkat se neformálním způsobem. Díky tomu se můžeme poznat víc zblízka a sdílet spolu své zkušenosti.”

Své zkušenosti v těchto dnech v Římě také sdílí více než 170 členek řádu Dcery Panny Marie Pomocnice, známých jako sestry salesiánky. Ty se v hlavním městě Itálie sešly na své 24. generální kapitule.  Po dvou dnech ztišení mají nyní na programu jednání o dalším směřování řádu a také volbu generální představené a její rady. 

Česko-litevskou inspektorii na generální kapitule zastupují  sestry Zdeňka Švédová a Marie Vavříková. Ty Proglasu popsaly, jak probíhá neformální část setkání: “Asi nejvíc prostoru pro neformální diskuze máme u jídla, kde nás u stolu sedí vždy sedm, a to z různých zemí. Nejvíc mě zaujalo, když jsem tak měla možnost bavit se se sestrou z Kostariky o tom, jak u nich probíhala distanční výuka. Bylo to pro mě hodně obohacující a pochopila jsem, že to měly mnohem složitější než my v Česku.”

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony