S dvěma duchovními o Velikonocích a papeži - debata Hradeckého slunovratu

S dvěma duchovními o Velikonocích a papeži - debata Hradeckého slunovratu
8. dubna 2020 Události, Velikonoce Autor: Filip Breindl

Večer proběhne na internetu další ze streamovaných diskusí, které pořádá hudební festival Hradecký slunovrat v době, kdy nelze pořádat veřejné akce.  Hostem dnešní debaty budou ředitel Radia Proglas Martin Holík s evangelickým farářem Pavlem Janošíkem.

"Už teď pořádáme mnoho akcí po celý rok a jsme s řadou lidí v kontaktu, s účinkujícími i s publikem, s nímž nechceme ztratit kontakt. Vymyslili jsme proto tyto streamované večery, které odrážejí celé spektrum našich zájmů," uvedl ředitel Hradeckého slunovratu Václav Müller. Dodal,  že debaty sledují tisíce lidí a velký ohlas sklidil olomoucký historik Martin Pavlíček, který vyprávěl o umění za dob morových ran, nebo rychlokurz hudebníka  Jana Fice na téma Jak hrát blues. Dalšími plánovanými hosty jsou například Alexandra Alvarová, autorka knihy Průmysl lži o manipulaci na internetu nebo hudební redaktor Proglasu Milan Tesař, který s Hradeckým slunovratem dlouhodobě spolupracuje.

Dnešní setkání dvou křesťanských duchovních vychází ze záměru hovořit o Velikonocích v této době Svatého týdne. "Vím z osobního setkání, že oba jsou velmi příjemní lidé a dnes máme škaredou, sazometnou středu. Lidé se nemají mračit, protože podle pranostiky se pak budou mračit celý rok. Tohle nechci připustit, proto doufám, že to bude i veselé a milé," uvedl Müller a dodal: "Z toho, co oba pánové psali na Facebooku, dojde i na komentář známé fotografie papeže Františka z prázdného svatopetrského náměstí, jsem velmi zvědav."

 

NyníHudební siesta
Skladba: Koncert pro harfu, kytaru orchestr a continuo b moll - Larghetto; Autor: Händel Georg Friedrich; Dirigent: Vlček Oldřich; Sóla: Brabec Lubomír - kytara, Englichová Kateřina  - harfa; Soubor: Virtuosi di Praga
13:00Zprávy Proglasu, počasí
13:0513+
13:30Písně
13:45Dnešek v kalendáři
14:00Třikrát z Proglasu
14:30Písničky pro hezké...

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony