Papež vyjádřil blízkost nemocným a lidem v karanténě

Papež vyjádřil blízkost nemocným a lidem v karanténě
11. března 2020 Události Autor: Filip Breindl

Křesťané na celém světě se ve středu večer spojují k modlitbě slavného růžence a korunky Božího milosrdenství s úmyslem prosit za zastavení epidemie koronaviru a za ochranu našich rodin. V 19 hodin začala na poutním místě Panny Marie Božské lásky na předměstí Říma bohoslužba, která završuje den modlitby a postu vyhlášený římským vikariátem.

Mše se s ohledem na opatření proti šíření koronaviru koná za zavřenými dveřmi, slouží ji bude kardinál Angelo De Donatis a prostřednictvím videoposelství se k ní připojil papež František. Přímý přenos vysílají italské křesťanské televizní a rozhlasové stanice. Papež při dnešní generální audienci, která se uskutečnila prostřednictvím internetového přenosu, vyjádřil svou blízkost v modlitbě všem nakaženým koronavirem a poděkoval těm, kteří se o ně starají. Zvlášť pak povzbudil Italy, kteří jsou od včerejška v celostátní karanténě.

K modlitbám vyzvala - vedle respektu k opatření státních úřadů před šířením koronaviru - také Ekumenická rada církví v Česku. "Bezpochyby je to naše křesťanská povinnost. Lidé, kteří jsou nakažení koronavirem nebo jsou v karanténě, což jim komplikuje rodinný či pracovní život, musejí setrvale zůstávat v našich modlitbách, protože k tomu nás vybízí náš Pán," řekl k tomu generální sekretář ekumenické rady Petr Jan Vinš. Dodal, že stejné místo v modlitbách mají mít i lidé, kteří - zatím nikoli v České republice - na nákazu koronavirem zemřeli, a jejich blízcí.