Kvůli obavám z koronaviru se ruší veřejná vystoupení papeže Františka

Kvůli obavám z koronaviru se ruší veřejná vystoupení papeže Františka
7. března 2020 Události Autor: Hana Kašpárková

Kvůli obavám z šíření nákazy koronavirem zrušil papež František v následujících dnech svá veřejná vystoupení. Jeho poselství bude možné sledovat skrze média.

Nedělní modlitbu Anděl Páně přednese ze své knihovny, věřící budou moci jeho poselství sledovat skrze internet či obrazovky na Svatopetrském náměstí, informoval Vatikán. Zrušena je i středeční generální audience. Rozhodnutí reaguje na žádost italských orgánů, které se chtějí vyhnout šíření nákazy během shromáždění většího počtu lidí na náměstí a u bezpečnostních kontrol při vstupu na náměstí, uvádí Tiskové středisko Svatého stolce. Věřící se do příští neděle nedostanou ani na liturgii v Domu svaté Marty.

"Všichni jsme povoláni čelit této mezinárodní zdravotní krizi s vážností, vyrovnaností a odvahou, a také prostřednictvím ochoty provádět oběti v našem každodenním životě," píší ve zvláštním poselství zástupci Dikasteria pro laiky, rodiny a život. V textu k aktuální zdravotní situaci stojí, že jako úřad zodpovědný za pastorační péči o laiky chce být dikasterium podobně jako papež František nablízku všem nakaženým, zdravotníkům, pečujícím i těm, kdo hledají lék na tuto nemoc. Těm všem také zástupci dikasteria poděkovali za úsilí a odhodlání zmírňovat dopady i úzkost, která nákazu provází.

Itálie je nyní jedním z největších světových ohnisek nákazy nového typu koronaviru. Počet nakažených v zemi přesáhl čtyři a půl tisíce, dvě stovky lidí už nákaze podlehly.