Národní týden manželství se zaměřuje na vztahy rodičů a dětí

Národní týden manželství se zaměřuje na vztahy rodičů a dětí
8. února 2021 Události Autor: Anna Janošková

Začal patnáctý ročník Národního týdne manželství, který letos nese motto „O manželství a dětech“. Na programu on-line setkání, kurzů, seminářů či venkovních výstav jsou tak úvahy a debaty o vztazích mezi manžely samotnými, i v rovině rodič - dítě. Iniciativa má podporu České evangelikální aliance a Ekumenické rady církví. 

„Naši nejbližší se mohou stávat tichým inventářem našich životů. Jako bychom měli dojem, že manželství a blízké vztahy jsou něco jako samoúdržbový mechanismus, což není pravda,“ řekla Proglasu mluvčí Národního týdne manželství Marie Nováková. Upozornila, že kampaň apeluje na to, že vztahům je potřeba věnovat čas, ať už jsou mezi manžely, partnery, nebo jejich dětmi.


Loňským tématem bylo „Manželství v (internetové) síti", což se podle Novákové nečekaně stalo realitou. Inspirací pro letošní rok byla pandemie a děti, které v současnosti tráví více času doma s rodiči. „Prožíváme spoustu nových věcí a jsme si nyní blíž. Můžeme se poznávat z jiného úhlu, děti jsou nám najednou známější díky tomu, že jsou více doma. A my se učíme víc než jindy hledat balanc mezi časem pro partnera a pro dítě,“ zdůvodnila téma mluvčí Marie Nováková. Mezi nachystané body programu tak například patří úvahy o vztazích s dospělými dětmi po jejich odchodu z domova, o covidové době, rozvodech či o emocích v manželství.


Týden manželství vznikl v roce 1996 ve Velké Británii a postupně se rozšířil do zhruba dvaceti zemí světa. V Česku se koná od roku 2007. Tradičně zde začíná tiskovou konferencí na půdě parlamentu a pokračuje v podobě seminářů, diskuzí a jiných prezenčních aktivit. 

NyníKomorní hudba
Skladba: Sonáta op. 1 č.  7 C-dur pro flétnu a kytaru - Allegro; Autor: Händel Georg Friedrich; Sóla: Jurkovič Miloš - flétna, Zsapka Jozef - kytara
02:00Křesťan a svět
02:26Písně
03:00Folklorní okénko
04:01Písničky před svítáním
04:45Jitro s dechovkou
05:00Písně

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony