Dobré manželství není samozřejmou věcí - začal Národní týden manželství

Dobré manželství není samozřejmou věcí - začal Národní týden manželství
12. února 2018 Události

Tento týden startuje celostátní série vzdělávacích přednášek, kulturních i zábavných akcí za účelem prohlubování a rozvoje manželského svazku.

Letošní dvanáctý ročník má motto Manželství bez mýtů, bližší informace přináší koordinátor projektu Petr Adame: „Motto jsme vybrali z toho důvodu, že mnoho lidí vstupuje do manželství s mylnými informacemi, které můžeme nazvat mýty. Snažíme se vyvrátit základní mýtus, že dobré manželství je samozřejmou věcí, na které není potřeba pracovat.“

Iniciativa si klade za cíl povzbuzovat manžele, aby své svazky neustále prohlubovali. Dle ní by se snaha a pozornost párů neměla omezovat pouze na dobu, kdy se slaví svatý Valentýn.  Pořadatelé se pokoušejí vyvracet jednu z rozšířených představ, za kterou označují nerealistické a nesplnitelné nároky na partnera. Dále sestavili výčet dalších deseti nejčastějších mýtů, které rozebírají podrobněji na svých 10 mýtů o manželství.

Projekt se snaží přinést párům na zmíněných událostech inspiraci k vylepšení vztahů nebo k obnově jejich původní dynamiky.  

V uplynulých letech se do pořádání Národního týdne manželství zapojily různé  instituce jako mateřská centra, centra pro rodinu církve, některá města, neziskové organizace, politici i média. Dle koordinátora Adameho mají v organizaci tohoto projektu dominantní roli církve a církevní organizace. Podporu tomuto projektu vyslovili i politici jako bývalý premiér Bohuslav Sobotka nebo předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek.

Národní týden manželství navazuje na původní kampaň, která vznikla v Británii pod jménem Christian charity Marriage resource roku 1997 z iniciativy manželů Richarda a Marie Kaneových. Od té doby se rozšířila na Spojené státy i po dalších evropských zemích jmenovitě Holandsko, Německo, Rumunsko Irsko, Slovensko a Švýcarsko. Česká republika se připojila roku 2008.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony