Mladí uvažují, jak naplňovat Ježíšovo povolání být svědkem

Mladí uvažují, jak naplňovat Ježíšovo povolání být svědkem
4. září 2021 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

Valašské Klobouky dnes hostí konferenci o službě v duchu nové evangelizace "Jsi poslaný". Spolu s farností ji pořádá Nadační fond Credo a ProjektON. 

Pod cirkusovým šapitó se v tamní zahradě Pastoračního domu přes tři sta předem registrovaných aktivních křesťanů zamýšlí nad tím, jak přinést poselství radosti a Božího Slova do celého Česka. "Jedná se o formační setkání, kdy k účastníkům hovoří několik hostů, např. Matěj Kurbel, Peter Lipták či  P. Kamil Strak a společně rozvažují nad tím, jak se posunout ve službě a být užitečný ve svém společenství. Je pro ně připraveno mnoho workshopů na téma charismat, učednictví, vedení společenství a mnoho dalších," přiblížil Proglasu jeden z organizátorů Rostislav Šerý.  Konferenci předcházel v pátek odpoledne a večer předprogram, kdy patnáct set až dva tisíce lidí na náměstí v Kloboukách zúčastnilo programu, který stejně jako dnes zaštítila kapela ESPÉ, vystoupil také Pavel Helan a nebo Zahrajko zo Spievankova. "Jednalo se o evangelizační projekt určený širokému publiku," vysvětlil dále Šerý. 
 
V_radosti_ProjektON_
 
foto: ProjektON 
NyníKomorní hudba
Skladba: Sonáta pro flétnu a basso continuo g moll - Andante; Autor: Richter František Xaver; Sóla: Válek Jiří - flétna, Knoblochová Monika - cembalo, Nouzovský Petr - violoncello
02:00Za 5 pět
02:46Písně
03:00Z archivu hudebních...
03:45Písničky před svítáním
05:00Varhanní hudba
05:30Písničky pro sváteční...

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony