Letní škola liturgie pro mládež v Římě nabízí vzdělání i výlety

Letní škola liturgie pro mládež nabízí vzdělání i výlety
24. srpna 2021 Události Autor: Natálie Závadová

Od neděle v Římě probíhá Letní škola liturgie pro mládež. Akci organizuje Institut pro liturgickou formaci, který loni zřídil arcibiskup pražský kardinál Dominik Duka za účelem podpory liturgické pastorace. Letní školy se účastní i redaktor Proglasu Dominik Číž.

Jedná se o týdenní formační pobyt a jeho centrem je Papežská kolej Nepomucenum. Účastnici mají zařízenou polopenzi a do Říma se musí sami dopravit. Každé ráno je modlitba, následuje snídaně a dopolední program ve skupinkách. "Často chodíme do města a kněží nám povídají o liturgii a dějinách. Odpoledne máme mši svatou a volno, každý večer je jiný program," doplnil Číž.

Letní škola není zaměřená pouze na přednášky, ale zájemci navštíví i spoustu zajímavých míst."Včera jsme se vydali do katakomb, kde nám otec Petr Soukal povídal o mučednictví v křesťanství a dnes jsme vyrazili na pahorek Aventin, tam jsme hovořili o vývoji liturgie a významných datech," řekl Číž. Dnes také účastníci navštívili kostel svaté Sabiny, kde papež na Popeleční středu zahajuje postní dobu.

Dominika jsme se také ptali, co ho na Letní škole nejvíc zaujalo. "Asi včerejší přednáška o papežském zákulisí s bývalým papežským ceremoniářem. Například jsme si vyslechli, jak probíhá střídání papežů nebo biskupů. Nebylo to pouze přednášení, ale spíš se zaměřil na emoce," řekl redaktor Proglasu. 

Celý rozhovor je k poslechu na odkazu: 

 

foto: Dominik Číž, Proglas

NyníKomorní hudba
Skladba: Sonata G dur pro flétnu a basso continuo - Vivace; Autor: Čart Jiří; Sóla: Ambrosi Michaela - flétna
02:00Za 5 pět
02:46Písně
03:00Z archivu hudebních...
03:45Písničky před svítáním
05:00Varhanní hudba
05:30Písničky pro sváteční...

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony