Manželství je risk, který za to stojí, říká papež

Manželství je risk, který za to stojí, říká papež
2. června 2021 Události Autor: Eva Svobodová

K modlitbě za lidi žijící v manželství vyzývá v Svatý otec v úmyslu na aktuální měsíc červen. V rámci takzvané Celosvětové sítě modlitby s papežem hovoří František o kráse manželského života, který i přes všechny možné obtíže má pro ženy a muže velký význam.

Papež František ve svém červnovém videoposelství říká:

"Slýcháváme, že se mladí nechtějí brát, zvláště v těchto tak těžkých dobách. Opravdu? Vzít se a sdílet společně život je něco krásného. Je to náročná cesta, někdy obtížná, někdy vede dokonce ke konfliktům, ale za ten risk to stojí. Na tuto životní cestu nejsou manžel a manželka sami, doprovází je Ježíš. Manželství není jen nějaká společenská úmluva, je to povolání, které vychází ze srdce, vědomé rozhodnutí na celý život, které vyžaduje zvláštní přípravu. Nezapomínejte na to prosím nikdy. Bůh má pro nás sen a tím je láska. Chce po nás, abychom tento sen přijali za vlastní. Rozhodněme se pro lásku, která je Božím snem.

Modleme se za mladé lidi, kteří se připravují na manželství za podpory křesťanského společenství. Kéž v lásce rostou, a to s velkorysostí, věrně a trpělivě. Abychom milovali, je totiž zapotřebí hodně trpělivosti. To za to ale stojí, ne?"

Video na tento i předchozí měsíce můžete v několika jazykových verzích zhlédnout na webu Celosvětové modlitební sítě s papežem.

Zdroj: Vatican News
Foto: Pixabay

NyníHudební siesta
Skladba: Koncert pro housle a orchestr A dur D 90 - Adagio; Autor: Tartini Giuseppe; Dirigent: Vashegyi György; Sóla: Paulik László - housle
13:00Zprávy Proglasu, počasí
13:0513+
13:30Písně
13:45Dnešek v kalendáři
14:00Třikrát z Proglasu
14:30Písničky pro hezké...

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony