Knihy a dárkové poukázky pomohou maminkám v nouzi

Knihy a dárkové poukázky pomohou maminkám v nouzi
24. listopadu 2022 Události Autor: Adéla Šimoníková

Brněnská poradna Na počátku je tu pro těhotné ženy a maminky s malými dětmi, které ztratily podporu svých nejbližších, nemají dlouhodobě vyřešené bydlení nebo například jen s obtížemi dokáží uživit své starší děti a dalšímu potomkovi, kterého neplánovaly, nemají možnost zajistit vše, co potřebuje.

Jednou z možností, jak těmto ženám pomoci, je přispět do jedné z aktuálně vyhlášených sbírek. Poradna Na počátku shání knihy pro maminky na téma těhotenství, mateřství a péče o dítě. Podrobnosti sdělila Jana Lokajová z této organizace: „Máme osvědčené, že maminkám tyto knihy hodně pomáhají. Protože ony často při prvním kontaktu ani neví, na co se mají zeptat. Ale když se potom začtou do nějaké knížky, tak zjistí, že jsou různá témata, která by je opravdu zajímala. Takže jim ty knížky rádi půjčujeme. Bohužel se nám občas nevrátí, proto je potřeba ten fond obnovovat. Jde nám o to, aby ty knížky nebyly moc staré. Ideálně nejdéle 10 let, protože ty starší neobsahují některá témata, která je potřeba aktualizovat.“

Další formou pomoci může být zakoupení poukázek ve vybraných obchodech, které následně organizace maminkám v nouzi předá: „V poradně Na počátku se snažíme posílit samostatnost, soběstačnost a taky lidskou důstojnost našich maminek, a to například taky skrze vánoční dárky. Snažíme se, aby dostávaly dárky, které ony samy opravdu považují za důležité. Druhý rok vybíráme poukázky do obchodů a tyhle poukázky následně rozdáváme maminkám při návštěvě Mikuláše. Ony potom stihnou do Vánoc koupit přesně to, co je pro ně a jejich děti potřeba,“ vysvětluje Lokajová. 

Knihy pro maminky i dárkové poukázky je možné přinést ve všední dny v čase od 9 do 14 hodin na adresu Poradny Na počátku v Brně, nebo je zaslat poštou. Podrobnější informace najdete na webových stránkách organizace.